8 НАЙБІЛЬШ ВРАЖАЮЧИХ ДІРОК У ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ

You are currently viewing 8 НАЙБІЛЬШ ВРАЖАЮЧИХ ДІРОК У ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ

 3,440 Всього,  2 Сьогодні

Ми зібрали вісім найбільш вражаючих дірок у поверхні Землі, як природних, і створених руками людини.

1. Кімберлітова трубка “Мир”

Кар’єр, розташований у місті Мирний, Якутія, має глибину 525 м та діаметр 1,2 км. «Закурили люльку світу, тютюн чудовий. Авдєєнко, Єлагіна, Хабардін» – радіограма про відкриття алмазної трубки “Мир”, 13 червня 1955 року.

2. Гігантська блакитна діра, Беліз

Діра являє собою круглу карстову вирву діаметром 305 метрів, що йде на глибину 120 метрів. Розташована в центрі Лайтхаус-Ріфа, атола у складі Белізського бар’єрного рифу.

3. Алмазний кар’єр Д’явік, Канада

Кар’єр розташований на островах і має свою інфраструктуру з аеропортом, здатним приймати пасажирські Боїнги. На рік тут видобувається близько 7,5 мільйонів карат алмазів.

4. Дарваза, Туркменістан

Цей газовий кратер місцеві жителі та мандрівники називають «Брама пекла». Діаметр кратера становить приблизно 60 метрів, глибина – близько 20 метрів.

5. Бінгем-Каньйон, Юта, США

Цей мідний кар’єр 1,2 км завглибшки і 4 км завширшки охоплює площу 1900 акрів і є найбільшим у своєму роді рудником на всій планеті.

6. Гребля Монтічелло, Каліфорнія, США

Внаслідок спорудження греблі було затоплено однойменне місто, яке зараз повністю знаходиться під поверхнею штучного озера Беррієсса. Гребля відома завдяки оригінальній конструкції водоскиду у вигляді гігантської вирви. Її діаметр – 22 метри.

7. Алмазний рудник «Велика діра», ПАР

Цю величезну, зараз уже недіючу алмазну копальню, розташовану в місті Кімберлі в ПАР, відкрили в 1871 році. Вважається, що це великий кар’єр, розроблений людьми без застосування техніки. Складно повірити, але його вирили, використовуючи лише кирки та лопати. На момент закриття його глибина становила 240 метрів, а ширина – 463 метри. Нині його поступово заповнює вода. А близько 100 мільйонів років тому на його місці було жерло вулкана.

8. Карстовий провал у Гватемалі

Величезний провал карстового походження виник у Гватемалі після тропічного шторму Агата у 2010 році. Діра повністю поглинула триповерхову будівлю. Походження провалу шириною близько 20 метрів і глибиною з 30-поверхову будівлю пояснювалося процесом вимивання водами ґрунту та корінної підстилаючої породи.

Джерело

Поділитися в соц.мережах👇