22 правила життя, про які хотілося б знати в юності

You are currently viewing 22 правила життя, про які хотілося б знати в юності

 18,980 Всього,  2 Сьогодні

Ми вчимося все життя. Одні уроки ми пізнаємо у дитинстві, інші у молодості, треті – у зрілому віці. І тільки з часом розуміємо, що життя стало б набагато простішим, якби деякі його уроки були пройдені трохи раніше:

 1. Дитинство закінчується, як тільки ви заробите свої перші гроші.
  З цього моменту ви стаєте об’єктом можливого матеріального збагачення для всіх, хто вас оточує зараз.
 2. Освітня система застаріває в той момент, коли ви в перший день сіли за парту , оскільки вона будується на відсталості міністерств та відомств і не встигає за новими тенденціями та віяннями.
 3. Потрібно читати «нудні книги», які не рекомендовані в школі.
  Читайте без зупинки, читайте якнайбільше пізнавальної літератури. Якщо ви не придбаєте цю звичку в дитинстві, то все, що ви потім читатимете – це титри на телевізійному екрані, що не принесе вам розуму і не додасть інтелекту.
 4. Світовий порядок хоче, щоб усі залишалися зомбі-теледебілами.
  Економіка країни побудована на споживанні. Тому, чим ви безграмотніші і чим сильніше залежні від телевізора та ЗМІ, тим простіше вам продати продукти та послуги, часом навіть такі, які вам зовсім не потрібні.
 5. Навколишні люди – джерела інформації.
  Навчіться спілкуватися та слухати оточуючих. Уникати людей, вважаючи їх негідними своєї уваги – це не знайти клієнтів, друзів чи роботу надалі.
 6. Поважайте мудрість людей старших за себе.
  Слухайте старших, навіть якщо ви вважаєте, що їхня думка давно застаріла. Їхні знання побудовані на мудрій системі цінностей, виробленій роками, на життєвому досвіді та логічних взаємозв’язках між проблемами та прийнятими для їх усунення рішеннями.
 7. Вибирайте людей, із яких можна брати приклад.
  Знайдіть людей, якими можна захоплюватись. Намагайтеся їх перевершити, а потім вибирайте інших, гідніших.
 8. Сором’язливість – ворог прогресу.
  Не давайте своїм емоціям забороняти вам дізнаватися більше про людей, адже в цьому випадку люди не дізнаються про вас. Народна мудрість недарма говорить «Нахабство – друге щастя».
 9. Вибирайте надійних супутників.
  Не будуйте ґрунтовних стосунків із людиною, якщо вам щось у ній не подобається. Саме це «щось» і буде причиною ваших втрат у разі розриву.
 10. Ризикувати треба, поки в тебе нічого нема.
  З часом ви придбаєте сім’ю, дітей, досвід та обережність, станете більш консервативними. Якщо хочете приймати ризиковані рішення – приймайте їх, поки ще молоді.
 11. Будьте економним
  Не витрачайте гроші на дрібниці, збирайте їх на щось серйозне, наприклад, на свою справу. Це вас навчить завжди досягати своїх цілей. Пам’ятайте, гроші – це лише засіб, а не мета.
 12. Пізнавайте світ.
  Витрачайте гроші на враження. Радість від вражень та цінність спогадів вища, ніж цінність придбаних предметів побуту та одягу.
 13. Гроші треба заробляти.
  Жодна економія не зробить вас матеріально забезпеченим і морально самодостатнім. І зовсім неважливо, скільки ви заробляєте зараз, головне – ваше бажання та вміння заробляти.
 14. Зірвати банк у молодості – це на жаль.
  Везіння в молодості найчастіше призводить до необдуманих вчинків та неправильних рішень. Легкі гроші швидко йдуть, залишаючи лише гіркоту та розлад.
 15. Потрібна програма дій.
  Не хочете планувати своє життя – готуйтеся отримувати удари долі. Доля може дати вам подарунок і без програми, але найчастіше подарунком важливіше правильно скористатися, ніж просто отримати. З програмою це буде наочніше та зрозуміліше.
 16. Підтримуйте форму.
  Заведіть звичку займатися фізичними вправами хоч би 15 хвилин на день. Організм звикне до цього, і ви самі не зможете потім відмовитися від корисних занять і підтримуватимете себе у формі.
 17. Будьте готові до автономного режиму.
  Навчіться готувати їжу, прати, гладити, купувати і т.д, навіть якщо ваш сімейний партнер робить це краще за вас.
 18. Не довіряйте пам’яті.
  Пам’яті недостатньо, якою б фантастичною вона не була. Усі записуйте.
 19. Мрійте.
  Ніколи не переставайте мріяти про щось більше і краще, не слухайте нікого, хто вам каже, що настав час спуститися з небес на землю.
 20. Вихованням мають займатися батьки.
  Не намагайтеся виправити людей. Не витрачайте даремно сили, шукайте тих, хто ще не зіпсований.
 21. Потрібно бути грамотним.
  Уміння говорити складно і по ділу знадобиться тоді, коли ви будете доносити свою думку клієнтам, керівництву або персоналу.
 22. Вміння конкурувати.
  Життя, бізнес, відносини – дуже конкурентні середовища. Навчіться тонко лавірувати серед них.
Поділитися в соц.мережах👇