Я 3 роки живу в Німеччині, і місцеві фрау навчили мене по-іншому дивитися на багато речей.

You are currently viewing Я 3 роки живу в Німеччині, і місцеві фрау навчили мене по-іншому дивитися на багато речей.

 6,848 Всього,  4 Сьогодні

Можна багато говорити про зовнішній і культурний контекст німецьких жінок, але те, що у них є чому повчитися, — це факт. Як, зрештою, і в жінок абсолютно будь-якої іншої національності.

Через три роки щільного спілкування з німецькими фрау, я засвоїла такі уроки (хоча, можливо, комусь вони не видадуться правильними і це нормально):

За три роки життя в Німеччині я дечому навчилася у тамтешніх фрау.

1. Не сприймати чоловіка як спосіб вирішити свої проблеми: матеріальні чи психологічні.

Справа не в емансипації чи бажанні домінувати. Справа в тому, що вони пам’ятають, що люди не назавжди. Чоловік може піти, збанкрутувати, стати недієздатним, померти зрештою. Якщо не навчитися самостійно вирішувати свої проблеми до зустрічі з чоловіком, потім може бути ще болючішим.

До того ж, пристрасть швидко згасає і приходить побут. У побуті чоловіка часто буває поганий настрій (і це нормально). І він не вирішуватиме в цей момент твої внутрішні психотравми. Ви дві дорослі людини, ви повинні полегшувати життя один одного, а не накидати проблем зверху.

2. Бачити у собі більше, ніж матір та дружину.

Ні, вони не затяті чайлдфрі і не применшують значення материнства чи шлюбу, як це може здатися на перший погляд. Більшості з них теж хочеться кохання, сімейного затишку та крихітних п’ят. Просто вони не ставлять це як мету всього свого життя. Вони готові до того, що це може не статися з ними взагалі.

З різних причин. Безплідність одного з партнерів, страх (наприклад, після смерті партнера або першої дитини), так і не зустріла людину, з якою могли б почати серйозні стосунки і т.д.

СХОЖІ СТАТТІ: Людині потрібні обійми

Тут у місцевому жаргоні немає такого поняття як «пустоцвіт», а «стара діва» вже давно не використовується. Тут жінка — така сама особистість, як і чоловік. І якщо чоловік, який так і не створив з різних особистих причин сім’ю, не завів дітей, вважається «старим вовком», то вона — «стара левиця», а не нещасне створіння.

А якщо все-таки склалося, і в будинку чути дитячий сміх, середньостатистична німкеня не відкладає в далеку скриньку свої колишні захоплення. Так, вона мати і дружина, але ще вона любить кататися на велосипеді, подорожувати, робити татуювання… У неї мільйон своїх особистих, ніяк не пов’язаних із дітьми та чоловіком, інтересів. Тому що це так важливо відчувати себе особистістю в будь-якому статусі.

3. Бути простіше.

Німці вкрай рідко плетуть інтриги. Якщо їм щось не подобається, наприклад, у чоловікові, вони так і кажуть: Мені не подобається ось це. Що будемо робити?”. Якщо їй ліньки йти на зустріч із подругою, вона не вигадує відмазки, а так і пише: «Хей, мені щось зовсім ліньки йти на зустріч, соррі». Якщо в неї занепад сил і депресія, вона не ґвалтує себе, а йде до лікаря і каже: «Доктор, я вмираю, у мене стрес, дайте мені лікарняний тиждень». Якщо їй незручно у туфлях, вона не носить туфлі, а переходить на балетки чи кеди. До речі, про кеди.

4. Бути натуральнішими.

Так, у цьому питанні деякі з них перегинають планку, але загалом ракурс ставлення до своєї зовнішності цілком здорове: якщо це не похід у театр чи на весілля — значить, натуральний мейк-ап (або його відсутність), зручні штани та взуття на плоскому ходу.

Головне, щоби було зручно. Спочатку мені це здавалося антижіночним, але пізніше я виявила категорію німкень, які довели – навіть у такому вбранні можна виглядати привабливо. Штани можуть бути зручними, але елегантними, а роль червоної помади зіграють цікаві сережки та браслет. І здорове доглянуте волосся — це взагалі, на мою думку, чи не найжіночніший елемент образу.

5. Не лізти в чуже особисте життя.

Навіть коли я про це прошу. Сиджу навпроти з келихом рислінгу і призовно вимовляю: “І що мені робити тепер?”. А вона відповідає: «Мила, а чого б ти сама хотіла? То й роби». Я якось неоднозначно киваю. — «Добре, але чому вона так вона вчинила?». Німкеня дивиться на мене і спокійно відповідає: «Я не знаю, чому. Може, тобі запитати в нього? До речі, ти вже ходила на новий фільм із Джорджем Клуні?».

Схожі статті: Наш успіх залежить від того, з ким ми вступаємо в шлюб – науково доведено

Чи варто говорити, що за майже три роки життя в Німеччині я жодного разу не почула на свою адресу питання від жінки «Чому ти незаміжня? ще не народила? де твій бойфренд?». Навіть скільки мені років вони запитують дуже рідко та дуже обережно. Ну, не люблять вони говорити про чуже особисте життя. Хіба тільки з дуже близькою людиною.

З одного боку в цьому бачиться відсутність душевності, проте з часом я зрозуміла, що це все-таки правильніший підхід. Розповісти про свої внутрішні тривоги досить мамі (сестрі, найкращій подрузі), а обговорювати своє чи чуже особисте життя з іншими людьми — абсолютно марна трата часу. Особисте життя на те й особисте, що ти сама особисто повинна вирішувати для себе виходи і причини.

Джерело

Поділитися в соц.мережах👇