20 цікавих фактів про дітей

You are currently viewing 20 цікавих фактів про дітей

 5,572 Всього,  2 Сьогодні

Діти вміють зробити наше життя більш непередбачуваним і кумедним, а іноді навіть божевільним, але шалено щасливим. Їм легко вдається підкупити дорослих власною безпосередністю, довірою до миру і щирістю. Немає нікого у світі більш крихкого і безпорадного, ніж наша новонароджена дитина, яку доводиться брати на руки. Як виявилося, немовлята насправді неймовірно здібні та міцні істоти. Вченим вдалося довести багато чого, що дорослі могли навіть не знати про немовлят.

1. У Європі татами і мамами стають приблизно у двадцять дев’ять років, середній вік початку батьківства в Україні коливається між 25-29 років, а в Індії цей показник ще нижче — 18 років.

2. Сьогодні найвищий рівень народжуваності у Нігерії, де жінка народжує в середньому до восьми дітей. Найнижчий рівень у Сінгапурі тут десять жінок народжують приблизно вісім дітей.

3. У Кореї вік дитини починають рахувати не від народження, а від моменту її зачаття.

4. У тілі новонародженої дитини міститься приблизно одна чашка крові.

5. Група крові у дитини або відповідає групі одного з батьків або є сумою їх груп. Тому нерідкі випадки, коли у матері з другою групою крові та батька з першою, народжується дитина, яка має третю групу крові.

6. Плач новонародженої дитини, на відміну будь-якого іншого звуку, викликає емоційний відгук у людському мозку. Жіночий мозок запрограмований на плач дитини. Причому неважливо, чи є у жінки діти чи ні. Це довів експеримент, під час якого чоловікам та дамам давали слухати відрізки з білим шумом. У запис були внесені відрізки, в яких немовля плакало і затихало. При проведенні дослідження чоловічий мозок ніяк не реагував на ці перепади, а ось хвильова активність мозку жінок відразу змінювалася.

Фото HayDmitriy/Depositphotos

7. Немовлята мають утричі більше смакових рецепторів, ніж дорослі.

8. З народження та протягом усього життя очі дитини не змінюють свого розміру, тобто, на відміну від інших органів, вони не ростуть разом з дитиною. 

9. Діти починають розуміти мову до того, як самі починають говорити.

10. Новонароджені що неспроможні плакати у буквальному значенні слова. Звичайно, вони можуть кричати, але майже три тижні у дітей фактично не можуть з’являтися сльози.

11. Мозок дитини може використовувати до 50% загального отриманого обсягу глюкози, це пояснює, чому немовлята так багато сплять.

12. Після народження кістяк дитини утворюється з понад трьохсот кісток. У процесі зростання та розвитку деякі кістки зростаються, і тому вже у дорослому віці у нашому тілі близько 206 кісток.

13. Від народження до привчання дитини користуватися туалетом, батькам доводиться купувати близько 8000 підгузків.

14. Здорова дитина в перший рік життя потроює свою вагу. Дівчатка у віці 18 місяців, а хлопчики у 24 місяці мають зростання, які в середньому будуть відповідати половині їх зростання у дорослому віці.

15. Телебачення не сприяє інтелектуальному розвитку, тому що немовлята реагують на речі, які на них реагують. Навіть найпередовіші медіа прилади не реагують на специфічні сигнали немовлят, і саме тому ігри з батьками є набагато ціннішими для їх розвитку.

16. З давніх-давен люди виготовляли різноманітні іграшки, археологи досі при розкопках залишків стародавніх цивілізацій знаходять іграшки стародавнього Єгипту та Китаю. В Індії знайдено іграшки, які датуються приблизно третім тисячоліттям до н. е. Вже тоді діти бавилися свистками у вигляді птахів та іграшковими мавпочками. Найбільш старовинна іграшка знайдена біля пострадянського простору, вона датується п’ятим століттям до зв. e. Іграшка є лялькою з глини розміром більше шести сантиметрів. Унікальним є те, що руки та ноги цієї ляльки можуть рухатися. 

17. Новонародженому легко вдається розрізняти червоний та зелений кольори, а ось синій – ні.

18. Одноденні дівчатка цікавляться обличчям людей, що знаходяться поруч, а хлопчики того ж віку воліють звертати увагу на рухи.

19. До перших чотирьох-шести місяців діти рефлекторно можуть плавати. Після них доводиться набувати цих навичок заново.

20.  Ваша дитина, ймовірно, не пам’ятатиме нічого, що з нею відбувалося до трьох років. Цьому явищу психологи навіть назвали «інфантильна амнезія» або «амнезія дитинства». Згідно з дослідженнями, діти можуть пам’ятати події, які з ними трапилися навіть у віці одного року, але під час зростання вони переважно повністю втрачають спогади про свої молоді роки. Однак дорослі зобов’язані докласти всіх можливих зусиль, щоб у дітей було справді щасливе дитинство.

Поділитися в соц.мережах👇