7 звичок, які вбивають ваші нервові клітини

You are currently viewing 7 звичок, які вбивають ваші нервові клітини

 11,188 Всього,  4 Сьогодні

«Якби людський мозок був такий простий, то ми могли б зрозуміти цей пристрій, ми теж були б такими простими, що все одно нічого б не зрозуміли», – Емерсон П’ю.

Завдяки мозку функціонує все тіло людини. Тому ви просто зобов’язані про нього піклуватися. Правильний спосіб життя, який передбачає регулярний відпочинок, заняття спортом, збалансоване харчування і якісний сон, допоможе вам уникнути безлічі проблем, включаючи відмирання нервових клітин.

У тому, що стосується турботи про загальний і психічний стан здоров’я, розумові і фізичні вправи відіграють однаково важливу роль. Але яких саме звичок варто уникати, щоб захистити свої нейрони? У цій статті ми розповімо про сім з них.

Звички, що ведуть до загибелі нервових клітин

Турбота про мозок передбачає також турботу про психічний стан, що позитивно позначається на загальному фізичному стані здоров’я. Певні звички вбивають нейрони і тим самим завдають шкоди нервовій системі. Що це за звички? Вони пов’язані зі стресом, недосипанням, відсутністю розумової стимуляції і т.д.

Стрес

Це одна з основних причин загибелі нервових клітин. Стрес – це почуття фізичного та емоційного напруження, яке, в свою чергу, є механізмом, активує в ситуаціях, де від людини вимагається більше ресурсів, ніж у неї зараз є. Іншими словами, стрес виникає, коли ви перевантажені.

Цей механізм починає вбивати нейрони тільки в тому випадку, якщо діє тривалий час (хронічний стрес). В організмі починає вироблятися надмірна кількість кортизолу (гормону стресу), а він, у свою чергу, блокує біологічні процеси, необхідні для вирішення критичних ситуацій.

А що відбувається, коли в тілі людини постійно виробляється занадто багато кортизолу? Нейрони залишаються «без нагляду», а імунна система слабшає.

Зловживання цукром

Вживання цукру у великих кількостях теж безпосередньо пов’язано з відмиранням нервових клітин (і іншими проблемами зі здоров’ям). Так відбувається з тієї причини, що надлишок цукру уповільнює абсорбцію корисних нутрієнтів і підриває нормальне функціонування мозку.

Читайте також: Збережіть цей текст і перечитуйте щоразу, коли задихаєтеся від негативних думок

Необхідно завжди пам’ятати про відповідальне споживання. Всупереч поширеній думці цукор шкідливий тільки в надмірних кількостях.

Відсутність розумової стимуляції

Монотонність (когнітивна, сенсорна або фізична) вбиває нервові клітини. В цьому відношенні мислення є найкращим способом стимуляції роботи мозку. Ми зараз говоримо про розумові вправи, навчання, письменницька робота, книги і т.д. Ці активності змушують мозок працювати і перешкоджають розвитку серйозних захворювань.

Зневоднення

Відмова від рясного пиття теж губить ваші нейрони. Дуже важливо вчасно втамовувати спрагу. В іншому випадку організм буде «висмоктувати» воду з інших клітин організму, що лише підвищить шанс загибелі деяких з них (в тому числі нервових клітин).

Тютюн та інші наркотичні речовини

Куріння не тільки шкодить здоров’ю, а й вбиває клітини мозку. Тютюн викликає сильну залежність. Крім того, він здатний завдати мозку незворотної шкоди, вбиваючи ваші нейрони. Те ж саме стосується багатьох інших наркотичних речовин.

Читайте ще: 7 уроків психіатра Віктора Франкла, які допоможуть вибратися з глухого кута

Забруднення

Життя в поганих умовах не тільки шкодить вашим легеням, але і згубно впливає на нервові клітини. Справа в тому, що мозок це один з найбільш залежних від кисню органів. Під час дихання у ваші легені потрапляє величезна кількість шкідливих часток. З кровотоком вони досягають мозку незважаючи на те, що кров захищає вас від деяких з них. Тому так корисно іноді вибратися за межі великого міста і насолодитися природою.

Недосипання

Недосипання дуже навіть губить ваші нервові клітини. Дослідження показали наявність взаємозв’язку між безсонням, відмиранням нейронів і зменшенням обсягу певних ділянок мозку (наприклад, гіпокампу). В майбутньому це призводить до порушень пам’яті і складнощів з концентрацією.

По матеріалу

Поділитися в соц.мережах👇