Чому розумним людям так складно бути щасливими

  • Запис опубліковано:23.07.2021
  • Категорія запису:Психологія
You are currently viewing Чому розумним людям так складно бути щасливими

 11,482 Всього,  6 Сьогодні

«Щастя розумних людей – найрідкісніша річ, яку я коли-небудь зустрічав», – Ернест Хемінгуей.

«Розумна людина знає про все, крім того, що може принести їй користь. Щаслива людина знає саме те, що для неї краще за все ». 

Часом, інтелект здатний доставити безліч проблем. Ось 13 причин, за якими багатьом людям, які мають високий інтелект, щастя дається надто важко:

1. У розумних людей надмірно високі стандарти.

Володіти стандартами – це зовсім непогано. Це дозволить вам не збиватися з дороги, що веде до щастя і успіху. Однак занадто високі стандарти можуть стати проблемою.

Розумні люди, як правило, знають, чого вони хочуть від життя, і задовольнятися меншим відмовляються. При цьому їх високі стандарти поширюються на всі сфери життєдіяльності: роботу, відносини, життєві цілі.

Насправді такі запити буває дуже складно задовольнити. Тому розумних людей постійно переслідує відчуття розчарування у власних досягненнях або в роботі, яка не дозволяє їм просуватися вперед. Їх завищені вимоги до себе також можуть чинити істотний вплив на їх взаємини з оточуючими.

2. Розумні люди часто не в змозі приймати речі такими, якими вони є, а зосереджуються на тому, якими вони повинні бути в ідеалі.

Якщо ви відчуваєте стан щастя, то ваш розум зазвичай цілком знаходиться в теперішньому моменті. Вашу увага в такому випадку повністю налаштовується на те, що відбувається з вами зараз.

3. Розумні люди не вміють отримувати задоволення від поточного моменту, так як постійно намагаються знайти якийсь сенс.

У дуже розумної людини знання превалює над усвідомленням. Її розум не здатний отримати задоволення від поточного моменту: він додає чи віднімає з нього, уточнює або переформулює, розуміє або інтерпретує, просто блукає десь не там. Розум намагається «відредагувати» поточний момент і знайти в ньому сенс, тому що самого по собі цього моменту йому недостатньо.

Ця незадоволеність штовхає розум на відчайдушну роботу, яка дозволила б йому отримати всю накопичену інформацію і спогади, що дало б йому можливість зробити цей момент «ще краще».

І протягом цього процесу розум поводиться нетерпляче, несамовито або розгублено, тому що його відкриття виявляються недостатніми або у нього взагалі нічого не виходить знайти. І оскільки його поточних ресурсів виявляється недостатньо, він починає працювати ще більше: читати, писати, шукати в інтернеті і просто думати.

4. Щастя – це розум, який заспокоюється; інтелект – це розум, який відмовляється заспокоїтися.

Для щасливого розуму досить того, що є. Така людина не прагне змінити сьогодення; вона просто діє виходячи з обставин. Занадто розумній людині, навпаки, догодити зовсім нелегко, тому вона так і не зможе зрозуміти, чому ж так задоволений щасливий розум і буде звинувачувати його в ліні.

Читайте також: 5 переваг спорту при боротьбі з депресією

5. Більшість інтелектуальних людей постійно на чомусь зациклюється.

Високоінтелектуальні особистості мають схильність постійно все аналізувати і досліджувати до знемоги. Щоб прийняти будь-яке рішення, їм необхідно зважити всі «за» і «проти». Така схильність часто доводить їх до депресії.

При цьому відповіді, які вони отримують на свої болючі питання, можуть бути не просто неприємними, а такими, що розчаровують, і здатні надавати руйнують вплив на самих мислителів.

«Здатність спостерігати без оцінки – вища форма інтелекту» , –
Джідду Крішнамурті.

6. Якщо результат дій виявляється гірше передбачуваного, розумні люди відчувають глибоке розчарування.

Дії не завжди дозволять отримувати один і той же запрограмований результат: розумні люди дуже вірять в силу свого інтелекту і його здатності прогнозувати наслідки своїх дій.

7. Постійна безжальна самокритика.

Більшість інтелектуальних людей володіють достатньою низькою самооцінкою, і причина цього криється в постійних критичних зауваженнях, які вони відпускають по відношенню до самих себе.

Вони не здатні приймати свої недоліки, так як вважають, що повинні відповідати найвищим стандартам. Ось тому вони часто і знаходяться в похмурому настрої.

8. Вони шукають більш глибокий рівень буття.

Більшість інтелектуальних людей вміють відрізняти хороше від поганого, і при цьому вони не здатні приймати негативні людські якості або ставляться до них занадто строго. Усвідомлення суворої істини приносить їм біль і пригнічує, оскільки більшість розумних людей, в першу чергу, дивляться всередину себе.

Вони не можуть жити без постійного осмислення і оцінки отриманих результатів – це їхня друга натура. Високоінтелектуальні люди мають питальний розум, який постійно ставить запитання і змушує їх відчувати тривогу.

9. Небагато людей розуміють їх по-справжньому.

Спілкування є найбільшим джерелом щастя. Ми завжди намагаємося ділитися з іншими своїми тривогами і переживаннями, що дозволяє нам легше справлятися з ними.

Навіть самій розумній людині потрібен хтось, з ким він міг би розділити свої турботи, полегшивши тим самим свій тягар. Але високоінтелектуальній особистості буває дуже важко знайти співрозмовника, який мав би ту саму справжність, як він сам.

Читайте ще: Звідки беруться дівчата із сильним характером ?

10. Високий інтелект часто призводить до психологічних проблем.

Люди з високим IQ страждають особливим типом розладу, який змушує їх постійно все аналізувати і ставити запитання. І цей шлях зазвичай не приносить їм ні щастя, ні психологічного здоров’я.

Людський розум – це річ дуже складна і не до кінця вивчена. Надмірний аналіз і постійне відчуття ізоляції – це те, що часто супроводжує інтелектуальних людей протягом усього їхнього життя.

«Щастя розумних людей – найрідкісніша річ, яку я коли-небудь зустрічав», –
Ернест Хемінгуей.

11. Щастя – це щоденна важка робота.

Розумним людям не слід ось так легко відмовлятися від товариства інших людей. Саме з цієї причини багато розумних і чутливих людей відчувають себе такими нещасними.

Цілком природно те, що більшість інтелектуальних особистостей володіють якимись примхами і дивакуватими захопленнями. Але це не привід припинити спілкуватися з людьми, які не відрізняються такою ж проникливістю і чутливістю.

12. Розумні люди можуть вести себе в суспільстві досить ніяково.

Звичайні люди часто користуються тим, що інтелектуальні особистості виявляються непристосованими до життя в суспільстві. Тому інтелектуали нерідко опиняються під вогнем критики, а люди середнього розуму, навпаки, в цей час святкують перемогу.

13. Розумні люди часто відчувають побоювання, що можуть втратити свої здібності.

Іронічні глузування і саркастичні випади з боку інших людей зазвичай застають їх зненацька. Подальший аналіз власної поведінки тільки підсилює їх печаль.

«Всі люди, які досягли досконалості в філософії, поезії, мистецтві та політиці – навіть Сократ і Платон – володіли меланхолійним складом душі; у деяких навіть меланхолія переходила в стадію хвороби ».

Багато розумних людей не досягають великих кар’єрних успіхів і можуть навіть перебувати в підпорядкуванні людей, менш освічених і інтелектуальних. Деякі інтелектуали, особливо творчі особистості, ламаються під тиском обставин та інших людей або стають жертвами маніпуляцій.

 «Я такий розумний, що іноді не розумію жодного слова з того, що говорю», –
Оскар Уайльд.

По матеріалу

Поділитися в соц.мережах👇