Вибирайте людей свого рівня цінностей

  • Запис опубліковано:22.07.2021
  • Категорія запису:Для душі
You are currently viewing Вибирайте людей свого рівня цінностей

Loading

Раніше я думала, що людина може бути будь-якою: хоч злодієм, хоч хамом, хоч пофігістом, але навколо себе хочу мати людей іншого типу, зовсім іншого … Це люди, для яких честь, слово, гідність, совість мають значення.

Напевно, в силу тієї ж побутової зайнятості жінки рідко замислюються над цими категоріями. Точніше, прийнято вважати, що до жіночності вони не мають відношення, тому і не варто працювати над характеристиками, які не розвивають жіночність, не допомагають знайти чоловіка і вийти заміж, і, схоже, тільки заважають в реалізації в зовнішньому світі. Це омана. Будь-які відносини можуть бути довгостроковими і якісними тільки в одному випадку: якщо цінності людей збігаються.

У мене викликає великі побоювання чоловік, який не може пояснити, що означає для нього честь і вміння тримати слово. Якщо совість він визначає як “я намагаюся не брехати, максимум, просто промовчу”, то як особистість він представляє сумну картину. Совість – це точно щось більше. Якщо людина не може самостійно для себе визначити моральні категорії, контролювати себе, оцінювати свої вчинки, то це дуже сумно.

Психологи можуть пояснити будь-яку поведінку людини. З точки зору, як знайти собі виправдання, це дуже зручна наука. Людина має незліченні сексуальні контакти, маніпулює, уникає відповідальності? Значить, вона недолюблена дитина, у неї порушення прихильності в силу травматичних відносин з матір’ю і ще багато всього.

Але якщо ти виріс, став дорослим, виховуй себе сам! Шукай свою самосвідомість! Завжди можна знайти виправдання болю, яку ти завдаєш іншим людям, але, найчастіше, ти бачиш, що робиш, хоча б по реакції розумієш. Якщо у тебе здоровий мозок (без органічних уражень з дитинства), ти повинен вміти аналізувати. Навіть якщо невідома сила штовхає тебе вкрасти або скористатися тілом іншої людини на один раз, ти в змозі зрозуміти, побачити, відчути, що робиш іншому погано. І ти бачиш! Але віддаєш перевагу засунути ці сумніви в дальній кут свідомості і виправдати себе.

Якщо людиною керують цінності нижчого порядку: гроші за всяку ціну, задоволення за будь-яку ціну, потурання своїм примхам, вона перетворюється в брудну тварюку.

Говорячи психологічним мовою, тварина “Воно” бере верх над “Я” при повній відсутності “Над-я”. “Я” усвідомлює і задовольняє неусвідомлені бажання і потреби “Воно” за допомогою норм і законів “Над-я”. Наявність всіх трьох складових “Воно”, “Я” і “Над-я” в психіці людини робить його завершеною, закінченою особистістю. В іншому випадку виходить сурогат, недороблена людина, з такою неможливо побудувати нічого повноцінного.

Ні розум, ні інтелект, ні освіта самі по собі не визначають цінності вищого порядку. Ці цінності формуються від внутрішньої чистоти і наповненості, від невтомної роботи над собою. Вони роблять людину не просто живою істотою, а Людиною. Тільки цінності високого порядку: гідність, повага, самоповага, сила волі і сила духу, совість, задають високої вібрації душі і роблять людину чистою і світлою.

Таким людям не можна жити, дружити, працювати з брудними персонажами. Їх ніколи не зможуть зрозуміти. Їх неминуче будуть прагнути придушити і знищити. Несвідоме багаторазово могутніше і сильніше надсвідомості.

Вибирайте людей свого рівня цінностей і буде вам щастя!

З любов’ю, Лілія Ахремчик ,
тренер, психолог, коуч

Поділитися в соц.мережах👇