Багатими вас зробить не робота, а ці 5 речей

You are currently viewing Багатими вас зробить не робота, а ці 5 речей

 7,904 Всього,  2 Сьогодні

Який фактор фінансової успішності випускає з уваги більшість людей? Чарльз Тіпс, науковий редактор порталу Quora, а також засновник і генеральний директор TranZact відповів на це питання так: «Ще нікому не вдавалося розбагатіти, заробляючи собі на хліб». Саме так Чарльзу часто повторював його батько.

Але що означає твердження про те, що робота не робить нас багатими? Чому ж так багато поганих хлопців, якими так одержимі більшість людей, працюють від дзвінка до дзвінка?

Звичайно, щоб стати багатими ви будете багато працювати, і чим довше ви працюєте, тим більша ймовірність домогтися бажаного. Як сказав би зараз мій батько: «Немає нічого поганого в тому, щоб працювати на іншу людину по 8 годин на день. Працюйте по 8 годин на день і на себе, а також по 12 годин на день в суботу і неділю ». Він завжди дотримувався цього принципу.

Продаючи час по годинах, багато чого ви не досягнете. Відділи персоналу знають, як багато компанія повинна платити людині в годину за необхідні їй таланти. Навіть якщо у вас є престижний диплом юриста, ви працюєте в провідній фірмі своєї галузі і можете виставляти клієнтам рахунки в кілька сотень доларів за годину свого часу, після вирахування всіх витрат вам пощастить, якщо в гаманці залишиться хоча б третину заробленої суми. Навіть якщо ви будете працювати на піку своєї можливості – на рік по 3000 годин, то все одно не прокладете собі шлях до багатства.

Так що ж потрібно знати, щоб досягти фінансового багатства?

По-перше, вам потрібно стати просто багатими, а не багатими в фінансовому плані.

Фінансове багатство відноситься тільки до грошей, а ви повинні розуміти, що гроші це всього лише «паркувальне місце» для виробленої продукції. Економіка будується на принципі обміну: ви купуєте товари інших людей за свій товар. В основі будь-якого багатства лежить принцип поділу землі і виробництва між різними учасниками ринкових відносин. А гроші – це просто зручний засіб оплати праці і товарів.

Отже, ось що вам потрібно знати, якщо ви не хочете пропустити поворот, який приведе вас до перехрестя вулиці Лексус і бульвару Великих грошей.

Знайте, до чого ви прагнете

Наявність великого операційного бюджету – це ще не багатство. Ви можете «перевертати» мільйонами доларів в рік, але багатими вас робить тільки дохід, отриманий понад цих мільйонів.

Як правило, обертання великих грошей з невеликим доходом призводить до занепокоєння, адже великий і маленькй карткові будиночки падають однаково швидко.

1. Фінансовий леверидж

Ваш бізнес-партнер говорить, що для безперебійної роботи виробничої лінії йому терміново потрібно 200 конденсаторів. Він в розпачі і готовий заплатити 2 долари за одну штуку. У вас є 100 доларів і ви знаєте, де можна придбати такі ж конденсатори по долару за деталь. Ви можете заробити! Або можете позичити ще 100 доларів під 10% і майже потроїти свій капітал. Навіть краще, ви можете змусити свого бізнес партнера заплатити наперед і отримати ще більше без ризику для власних фінансових ресурсів.

Що таке леверидж?

Інструмент леверидж (англ. Leverage — важіль, засіб досягнення мети) у фінансовому аналізі застосовується для визначення факторів, невеликі зміни яких можуть привести до більш істотної зміни кінцевого результату.

2. Кадровий леверидж

Колись давно, ще будучи торговцем, я найняв на роботу мийника вікон. На наступний день він прийшов до нас в костюмі, взяв 20 доларів на дрібні витрати і залишив помічника робити його роботу. Незабаром я почав помічати в місті і інших його помічників, щонайменше, трьох.

Я підрахував його потенційний дохід. Так ось, цей хлопець без особливих зусиль заробляв майже 120 доларів на годину при середній вартості години роботи одного працівника в 21 долар (35 років тому). Я був вражений тим, що він заробляв в 4 рази більше ніж я. Адже я був партнером процвітаючої компанії в роздрібному бізнесі. При цьому у нього було набагато менше турбот і персоналу!

3. Використовуйте всі доступні вам можливості

Виробничий цикл починається в той самий момент, коли заповзятливий чоловік заглядає в майбутнє і бачить там можливість заробити. Тільки подумайте, як просто було б почати свій бізнес з миття вікон. Тоді чому 99% всіх мийників вікон роблять свою роботу самі?

Розуміння того, як визначити ситуації, які можна перетворити в генеруючий дохід можливості, залежить від чуття, а його ще потрібно вміти в собі розвинути. Більшість людей не починають свою справу. Решта ж самі створюють для себе робоче місце, на якому будуть виконувати одночасно функції керівника, секретаря і маркетолога – разом відразу 4 позиції в одній, що досить непросте завдання.

4. Гроші повинні приносити гроші

Пам’ятайте, як Марк Цукерберг за один день зірвав куш в 4 мільярди доларів? Як йому це вдалося? А як Джефф Безос недавно збільшив свій капітал на 6 мільярдів за 20 хвилин? Невже вони довше просиділи на роботі? Ні, це все акції. А ви за своє життя пропрацюєте близько 100-150 тисяч годин. Тепер помножте ці години на ставку оплати за годину і отримаєте рівень свого потенційного багатства.

Гроші та акції працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік без будь-яких зусиль. Суть в тому, щоб жити максимально скромно, починаючи ще з юних років, відмовляючи собі у всьому непотрібному і відкладаючи будь-які зайві гроші. Змушуючи свої гроші працювати, ви можете отримувати дохід навіть під час сну. Ви можете їсти в хорошому ресторані, змушуючи гроші платити за їжу, поки ви їсте.

Чим все це обернулося для мого батька?

Моєму батькові зараз 94, і він відчуває себе цілком комфортно. На старості років він трохи розбагатів. Він давно грав з нерухомістю і в 1960-х зловив удачу за хвіст. Нове шосе, що проходило через Даллас, повинно було привести до швидкого зростання передмість. Коли мені було 12, ми переїхали в невелике містечко, де мій тато зробив велике вкладення в кілька кварталів бідної частини міста на перетині двох головних доріг. Пам’ятаю, яким оптимістичним було його настрій, коли він пішов на такі зміни в житті.

А потім почалося очікуване зростання, тільки не в старому центрі міста, як припускав батько, а в районі пасовищ великої рогатої худоби з іншого боку нового шосе, тобто на землі, яку він міг колись купити по 50 доларів за гектар (сьогодні вона коштує майже 2 мільйони доларів). Що ще гірше, коли він зрозумів, що вибрав не ту сторону міста, ставки по відсотках досягли двозначних розмірів, а це занадто багато, щоб можна було щось заробити. У підсумку йому довелося прожити 20 років свого життя немов жук, який застряг у склянці з соком який нездатний поворухнутися. І це зробило його дуже сумною людиною.

І останній урок 5 – ви повинні перестати присвячувати своє життя спробам розбагатіти. Ризики і помилки неминучі. Ви можете зробити все ідеально правильно, роблячи один спритний хід за іншим, але все одно опинитеся в гіршому становищі, ніж були спочатку.

Ніхто з нас не створений для такого стресу, напруги і невизначеності, і це робить роботу на інших людей за стабільну зарплату досить непоганою альтернативою.

За матеріалами: Charles Tips

Поділитися в соц.мережах👇