7 безпардонних цитат Марка Твена про дійсну суть людей

You are currently viewing 7 безпардонних цитат Марка Твена про дійсну суть людей

 22,382 Всього,  2 Сьогодні

«Бог створив людину, тому що розчарувався в мавпі. Після цього він відмовився від подальших експериментів ».

Життя Марка Твена складно назвати розміреним, скоріше, воно була схоже на американські гірки – низка зльотів і падінь. Рання смерть батька і братів, пошук себе, низка переїздів і нескінченна зміна професій, великі мрії, банкрутство, успіхи і провали в творчості.

«Ніколи не сперечайтеся з дурнями, вони затягнуть вас на свій рівень і задавлять досвідом!»

Чому так популярні політичні ток-шоу? Та тому, що народу хочеться видовищ, хочеться словесної дуелі і лайок. Хочеться пишатися переможцем і насміхатися над дурнем. А може, співчувати йому.

Розумні люди уникають суперечок, тому що розуміють: правда у кожного своя, а істина – завжди десь посередині. Ви ніколи не побачите розумної людини, що доводить щось іншому з піною у рота, хіба що йому за це заплатили телевізійники. Так що робіть висновки.

«Є один старовинний тост, незрівнянний за красою:« Коли ти йдеш вгору, по шляху до багатства – та не спіткає тебе по дорозі друг ».

Стороння людина, якщо і позаздрить, то зробить це відсторонено, поверхнево. Можливо, навіть помріє про те, що і на нього впаде слава і гроші. Але людина близька, чимось на вас схожа, що знаходиться в рівних умовах, не завжди зможе знайти в собі внутрішні ресурси пережити чужий успіх.

Образа буде затуляти йому очі. І він, користуючись, наданою йому довірою, легко знайде способи нашкодити вам, відновити порушену справедливість. Саме близькі більше інших роблять пакості і ставлять підніжки.

«Якщо ви підберете на вулиці дворову собаку і нагодуйте її, вона ніколи вас не вкусить. В цьому і полягає різниця між собакою і людиною ».

Люди часом кусаються погірше хижаків. І бризкають отрутою сильніше плазунів. Тому не розкидайтеся добром, поки вас про це переконливо не попросять. А потім не чекайте зворотного зв’язку.

«Уникайте тих, хто намагається підірвати вашу віру в себе. Ця риса властива дрібним людям. Велика людина, навпаки, вселяє вам відчуття, що ви можете стати великим ».

Тут слід відрізняти розумну критику від бажання іншої людини розтоптати вашу самооцінку.

«Легше обдурити людей, ніж переконати їх в тому, що вони обдурені».

Людині складно визнавати у свою недалекоглядність, тому ніколи не висміюйте чужі помилки. Постарайтеся для початку самі прожити так спритно, щоб вас ні разу не обдурили. Але відразу хочу попередити: це не вдавалося ще нікому.

«І сидять вони спинами один до одного, кожен вважаючи, що переміг, не розуміючи, що обидва програли».

Вибудовувати рівні відносини з людьми – таке ж мистецтво, як будувати будинки, як вишивати голкою або випікати пишні булочки. Якщо результат вашого спілкування – сварки, скандали і розставання, значить, ви не досягли належної майстерності, ваші булочки горять, а будинки стоять в тріщинах. Удосконалюйтеся.

«Якщо тобі потрібні гроші, йди до чужих; якщо тобі потрібні поради, йди до друзів; а якщо тобі нічого не потрібно – йди до родичів ».

А чому? Та тому, що гроші зіпсують найкращі родинні стосунки, а поради, які вам дадуть, виявляться не об’єктивними, а упередженими. В ідеалі – навчіться гроші заробляти і давати поради самому собі. Нехай люди приходять до вас, а не ви до них з простягнутою рукою і очима, повними сліз.

За матеріалами: Мадам Хельга

Поділитися в соц.мережах👇