10 речей, які не купиш за гроші

You are currently viewing 10 речей, які не купиш за гроші

 12,012 Всього,  2 Сьогодні

«Гроші ще ніколи не робили людину щасливою, і ніколи не зроблять. У самій природі грошей немає нічого, здатного привести до щастя. Чим більше грошей у когось є, тим більше їх хочеться »- Бенджамін Франклін

Коли ми досягаємо певного віку, ми починаємо усвідомлювати важливість грошей в нашому житті. Так, ми добре знаємо, що за гроші не купиш справжнього щастя, але принаймні вони здатні привнести в життя хоч якусь стабільність, хіба ні? Навряд чи хтось колись мріяв про те, щоб бути бідним, або прагнув до цього. Багато неймовірно багатих людей починали з самого низу, і росли в бідних сім’ях, що зміцнило їх рішучість зробити все можливе, щоб більше ніколи не опинитися в подібних умовах.

Ні, якщо у вас є гроші, в цьому немає нічого поганого. Дуже багато людей наполегливо працюють для того, щоб домогтися успіху і вирватися з убогості, забезпечивши себе достатнім рівнем фінансової стабільності. Гроші стають проблемою тоді, коли їх накопичення і примноження стають єдиною метою життя людини. Але саме в цій нескінченній гонитві за все більшими й більшими грошима багато людей усвідомлюють, що самі по собі гроші ніколи і ні за яких обставин не здатні зробити людину щасливою.

Якщо ви потребуєте в доказах, раджу вам заглянути в Голлівуд, що в Каліфорнії, США. Скільки акторів, актрис, співаків та інших творчих людей, не дивлячись на свої багатства, а в багатьох випадках навіть величезні статки, виявилися настільки нещасними, що з головою занурилися в депресію, яку намагалися заглушити алкоголем, наркотиками та іншими згубними пристрастями.

Робін Вільямс, один з кращих акторів і коміків всіх часів, недавно наклав на себе руки, викликана затяжною депресією і пов’язаної з цим наркотичною залежністю. Вільямс був дуже багатий і успішний, але всього цього виявилося недостатньо, щоб зберегти великому коміку його життя.

Отже, ось список речей, які не купити за гроші, скільки б їх у вас не було:

1. Любов

За гроші можна купити секс, потяг і навіть певну владу над партнером … але за них не можна купити любов. Чому? Та тому, що любов – це щось дуже особисте, щось душевне, щось таємниче … Ну а в грошах нічого цього немає, та й бути не може. Гроші – це просто метод обміну, не більше і не менше. Ними можна заплатити за товар або послугу, вони можуть забезпечити зручність, комфорт і навіть розкіш – але не любов.

Багато з нас засвоюють цей урок на власних помилках. Чим більше ми накопичуємо грошей на своїх рахунках в надії, що це допоможе знайти нам любов, тим більшу порожнечу ми відчуваємо всередині. Все тому, що ми росли в суспільстві, що ставило багатство на перше місце в списку пріоритетів, і переконує нас в тому, що воно здатне зробити нас коханими і бажаними, хоча насправді це зовсім не так.

2. Істину

Так, іноді за гроші можна купити вплив, але найбільший вплив на людей робить справжня і щира істина. Так, у багатьох випадках люди користуються грошима для того, щоб проштовхнути в суспільстві якусь думку або переконання, і навіть купити за гроші вчених і соціологів, здатних «намалювати» потрібні результати наукових досліджень, які надають брехні подобу істини. Іноді великі гроші навіть перемагають … але лише в короткостроковій перспективі.

Але скільки б грошей не було витрачено на придушення і приховування істини, в кінцевому підсумку вона все одно вийде назовні.

3. Час

Пройшла одна хвилина – це час, який витрачено безповоротно, це ще одна хвилина, на яку ви стали ближче до смерті. Так, можливо, ця фраза злегка похмура, але, тим не менш, вона абсолютно правдива. Наше життя починає витікати крізь пальці з дня нашого народження, і це ніяк не змінити.

Незважаючи на всі досягнення науки і медицини останніх років, у нас до сих пір немає жодного практичного і надійного способу істотно подовжити життя. Дуже багаті люди споконвіку витрачали величезні суми в спробах знайти безсмертя або хоча б дуже довге життя, щоб в кінцевому підсумку зрозуміти, що, незважаючи на всі свої статки, вони так само смертні, як і останні бідняки.

Скільки б грошей у вас не було, вони не зможуть повернути час назад. Єдине, що нам залишається – це просто жити, як живеться, мить за миттю, намагаючись, щоб жодна з них не пропало даремно.

4. Спокій

Уміння контролювати і направляти в потрібну сторону власні думки – лише це здатне принести вам істинний внутрішній спокій. І одним з аспектів цього вміння є здатність приймати те, коли з вами відбуваються погані речі, а ви вмієте перетворювати їх в позитивний життєвий досвід.

Ваш особистий внутрішній спокій абсолютно не залежить від того, яка цифра стоїть в графі «сума коштів на рахунках» у виписці з банку. Він залежить лише від того, як ви дивитеся на навколишній світ, чого ви від нього чекаєте, і що «внутрішній спокій» означає для вас самих.

5. Талант

Ті таланти і здібності вашого тіла і розуму, які ви отримали від природи, воістину безцінні. І хоча гроші і справді можуть допомогти розвинути вже наявний талант, ви ніколи не зможете купити талант або здатність, якщо їх у вас немає.

Вроджені таланти, здатність до навчання, жвавість розуму і добра пам’ять, міцні м’язи і витривалість … все це дається нам один раз, якщо дається, і цього не купити навіть за все багатство світу. Все це безцінне.

6. Здоров’я

Так, звичайно, за гроші можна купити найкращі лікувальні процедури і ліки, але за них не купити здоров’я, яке ви витратите, сидячи в офісі по 12 годин на добу, щоб їх заробити. Зате його допоможуть вам зберегти правильний режим дня, відсутність перепрацювань, регулярні фізичні вправи і здоровий восьмигодинний сон.

Дивитися на те, як знаменитості витрачають цілий статок в спробах зберегти свою «природну красу», дивитися боляче. По-перше, зміни, які приходять з віком – це теж природна краса. Зморшки – це частина природної краси, як і сиве волосся. З іншого боку, медичні процедури, при яких в тіло вводиться пластик, силікон і безліч інших субстанцій … хіба в них є хоч щось природне?

7. Гарні манери / стиль

Хамських людей можна знайти як серед бідняків, так і серед багатіїв. Уміння вести себе з оточуючими ввічливо, шанобливо і благородно безумовно не залежить від того, наскільки товстий ваш гаманець. Більш того, не виключено, що у % співвідношенні егоїстів і грубіянів куди більше серед багатіїв, ніж серед тих, чиї доходи більш скромні.

Гроші дійсно можуть «підняти» вас в більш високу соціальну сферу, але вони безумовно не здатні зробити вас більш стильними та витонченими. Вам потрібні докази? Погляньте на Кім Кардашьян або Майлі Сайрус. 

8. Справжні друзі

Якщо у вас хороший фінансовий стан, це безумовно привертає багато людей, які будуть навперебій запевняти вас, що вони вже дуже давно хотіли з вами подружитися, але це зовсім не гарантує, що серед усіх них знайдеться хоч один справжній друг. Більшість справжніх друзів люблять один одного … а ви ж пам’ятаєте, що ми говорили про гроші і любові? Те ж стосується і до дружби.

Справжні і кращі друзі – це ті, хто залишаються з нами не тільки коли ми на гребені хвилі успіху, але і тоді, коли ми з криком падаємо з неї вниз, в безодню бідності. Справжнім друзям все одно, скільки у вас грошей і чи розкішна у вас машина … їм цікаві лише ви самі.

9. Знання

Накопичена вами за роки життя інформація, натренований вами інтелект і те, як ви демонструєте все це навколишнього світу – це ті речі, які не купити ні за які гроші. Ви ніколи не замислювалися про те, чому деякі з багатих, і, в загальному, не дурних людей поводяться, як повні придурки? Та тому, що отримані багатства не кращим чином позначилися на їх розумових процесах і сприйнятті світу.

Деякі багаті і розумні люди чомусь вважають, що їх багатство в поєднанні з інтелектом служить для них «бронею», що захищає їх від примх долі, роблячи їх «вище» звичайних людей, і тепер до них не застосовуються закони логіки. Чи варто говорити, що часом в результаті цього вони приймають настільки невдалі рішення, що позбавляються більшої частини свого стану, незважаючи на весь свій розум і знання? Таким чином, слід прийти до висновку, що важливі не тільки накопичені знання, а й уміння застосовувати їх на практиці … що, в свою чергу, не купити за гроші.

10. Присутність і прийняття

І, можливо, найважливіша річ з тих, які не купити за гроші – це присутність і прийняття, здатність жити в сьогоденні, а не минулим чи майбутнім, і приймати, без презирства і осуду, кожну життєву ситуацію. Цей дар не можна купити ні за які гроші, його можна лише виховати в собі самостійно, якщо задатися такою метою.

Уміння перебувати тут і зараз, приймаючи кожен прожитий нами момент – це неоціненний дар, цінніший, ніж будь-які гроші. Адже якщо ми зможемо цінувати наше життя таким, яким воно є, насолоджуючись кожною хвилиною… до чого нам вся ця гонитва за грошима?

По матеріалу

Поділитися в соц.мережах👇