Сила мовчання

  • Запис опубліковано:18.07.2021
  • Категорія запису:Для душі
You are currently viewing Сила мовчання

 8,426 Всього,  2 Сьогодні

Забавно, але люди починають цінувати ваші слова лише тоді, коли ви перестаєте говорити

Останнім часом у мене з’явилася звичка мовчати. Напевно, я стала більш усвідомленою в своїх думках і словах або в тому, чому насправді слід приділяти увагу.

Після кількох розмов на тому тижні, я почала замислюватися над тим, як багато речей, про які варто було б мовчати, я розповідаю іншим. А також над тим, як багато людей говорять тільки заради того, щоб говорити.

Проаналізувавши свої і чужі слова, я прийшла до висновку, що багато хто з нас говорять безглузді і необдумані речі. Лише деякі здатні розуміти, що вони говорять і навіщо, а всі інші просто заповнюють прогалини, намагаються самоствердитися або говорять, тому що вважають себе зобов’язаними робити це.

«Мовчання краще безглуздих слів», – Піфагор.

Ось чому з недавніх пір я так часто думала про свої мотиви спілкування і наскільки усвідомлено підбираю слова під час розмов. Щоб знайти відповідь, я запитала себе, з якою метою я ділюся з оточуючими інформацією. Додаю я тим самим цінності самій розмові, чи роблю чи чийсь день краще і чи допомагаю ? Якщо ні, значить, потрібно просто мовчати.

Справа в тому, що як тільки слова злітають з язика, їх вже не повернути. У вас не вийде змусити людину забути почуте. А якщо сказане заподіює комусь біль, навіть ненавмисно, виправити ситуацію буває дуже складно. Однак за допомогою доречного мовчання ви можете уникнути подібних проблем, адже так не виникатиме ніякого непорозуміння.

Дотепно, але в усьому цьому є своя частка іронії – люди починають цінувати ваші слова лише тоді, коли ви перестаєте говорити. Усвідомленість в цьому питанні показує, що ви підбираєте свої слова обережно і з певною метою. Тобто, сказане вами завжди стоїть того, щоб до вас прислухалися. Більш того, вживаючи меншу кількість слів, ви тим самим створюєте навколо себе атмосферу загадковості.  Ваше мовчання інтригує присутніх, змушуючи їх робити припущення і викликаючи бажання дізнатися про вас більше.

Більшість любителів поговорити не усвідомлюють, що їх постійні розмови не залишають місця для уяви. Хочете ви цього чи ні, але ви завжди знаєте, про що вони думають. Як правило, люди кажуть про речі, яких вони насправді не розуміють. І хоча ваші співрозмовники найчастіше досить толерантні, щоб не ткнути вас носом у вашу зарозумілість, вони все одно відзначать, що відбувається.

«Ті, хто знають, не говорять, а ті, хто промовляють, не розуміють про що», – Лао-цзи.

У розумінні сили мовчання дуже важливо відзначити, що вона не має на увазі необхідність відмовитися від бажання ділитися своїми думками. Або що ми не повинні підвищувати цінність своїх розмов і зобов’язані мовчати про важливі речі. Але нам дійсно необхідно бути усвідомленим в тому, які слова ми використовуємо і про які речі говоримо.

У світі, який став гучним як ніколи, здатність використовувати силу мовчання – це відмінний спосіб заявити про свою владу. Надайте своїм словам, думкам і розмов важливості. Так ви не тільки змусите інших більше цінувати сказане вами, а й наповнить вашу мову змістом.

По матеріалу

Поділитися в соц.мережах👇