Послухай інших і зроби навпаки: як Ілон Маск домігся успіху

You are currently viewing Послухай інших і зроби навпаки: як Ілон Маск домігся успіху

 8,068 Всього,  4 Сьогодні

Засновник Tesla і SpaceX втілив в життя одну ідею, яка суперечить загальноприйнятій думці, і це допомогло йому заробити мільярди.

Скільки разів вам радили зосередити свої зусилля на чомусь одному, на тому, в чому ви дійсно спеціаліст? Ким би ви не були – спортсменом, стартапером або художником – загальноприйнята мудрість протягом десятиліть для усіх звучить однаково: спеціалізація веде до набуття майстерності, яке є запорукою успіху.

Безумовно, це правило спрацьовувало незліченну кількість разів, інакше воно не стало б загальноприйнятим. Але ось одного разу з’явився Ілон Маск, який, здається, зосередився на всіх речах відразу – роблячи революцію в кожній галузі, на яку він звертає увагу.

© REUTERS, Mike Blake

Звичайно, прийнято вважати, що великий успіх до Маска прийшов після його роботи в PayPal, а також завдяки його легендарній трудовій етиці. Але деякі особливо спостережливі експерти підозрюють, що головним секретом його численних успішних проєктів є відсутність у нього концентрації на будь-якій спеціальності або галузі.

Підприємець і автор книг Майкл Сіммонс уважно вивчив особистість Ілона Маска і його кар’єру.

«Я називаю таких людей, як Ілон Маск,« експертами-універсалами », – написав Сіммонс. – Вони займаються ґрунтовним вивченням відразу цілого ряду різних областей, що дозволяє їм прийти до розуміння більш глибоких принципів, які пов’язують ці області, а потім застосувати ці принципи в своїй основній діяльності ». 

Дійсно, в деякій мірі успіх Маска, як пояснює Сіммонс, полягає в тому, що замість того, щоб стати всезнаючим фахівцем в якійсь вузькій області, як це заохочується більшістю, Ілон завжди жадібно цікавився тим, як працюють найрізноманітніші області. І це дозволяло йому з користю застосовувати інформацію, яку він дізнавався в одній сфері, в абсолютно інших областях.

Очевидно, що саме завдяки цій якості Маска відбулися одні з найбільш його інноваційних починань. Він встановив, як можуть бути пов’язані сонячна енергія і електромобілі «Тесла», а також штучний інтелект і то, завдяки чому електромобілі будуть їздити на автопілоті. Цей спосіб «передачі знань» дозволяє домагатися ще більшого прогресу – може бути, одного разу з’явитися можливість в «Теслі» приєднувати нейронний «шнур», з’єднаний з мозком водія.

Ринок все більше переповнюється, і конкуренцію на ньому здатні витримати тільки справжні фахівці будь-якого вузького профілю. І чим більше такі фахівці набувають досвіду, тим вище вони цінуються. Тому на універсалів і вішають ярлик невдах.

Але, як показує історія Маска, правда може полягати в тому, що через бум на фахівців вузького профілю в зв’язках між галузями існують величезні прогалини.

Переклад статті  –  Elon Musk Succeeds by Doing the Exact Opposite of What We`re All Told to Do  via  Клубер

Поділитися в соц.мережах👇