Як зберігати спокій, якщо вас засуджують: поради психолога Еріха Фрома

You are currently viewing Як зберігати спокій, якщо вас засуджують: поради  психолога Еріха Фрома

 24,480 Всього,  2 Сьогодні

Якщо вас засуджують або незаслужено критикують, нічого не пояснюйте. Тисячу разів правий Еріх Фромм!

Помітив одну особливість, якої багато разів знаходив підтвердження в житті. Якщо людина вас засуджує або критикує, то марно її переконувати в тому, що не має рації. По крайній мірі, це без толку робити в той момент, коли ви від неї це чуєте.

Він вже зробив свої висновки, не звернувши уваги на вашу позицію, і намагаючись йому щось пояснювати чи виправдовуватися перед ним, ви тільки накличете на себе ще більше негативу з його боку.

Це тим більше дивно в тих ситуаціях, коли ви цих людей навіть не знаєте. З подібним ви можете зіткнутися в мережі.

Ви просто ділитися своєю думкою, нікому нічого не нав’язуєте, а в коментарі приходять люди і починають «поливати брудом». Ви пишете аргументовану і ввічливу відповідь, а на вас обрушується ще більше негативу.

І виходить, що розумніше таким людям взагалі нічого не відповідати, а просто їх блокувати, щоб зберегти свої нерви і розсудливість.

Але в житті, на жаль, цієї чудової опції немає, і звільнитися від таких людей буває непросто, не кажучи вже про те, щоб зберегти свою душевну рівновагу. І чужий негатив часом «пробиває» так сильно, що віра в себе падає до нуля.

Тому, щоб зберегти душевний спокій в цих випадках, візьміть на озброєння поради наймудрішого психіатра Еріха Фромма:

«Ми не повинні нікому давати пояснення і звітувати, поки наші дії не принесли болю або не зазіхають на інших. Скільки життів було зруйновано цією необхідністю «пояснювати», яка зазвичай має на увазі, щоб вас «зрозуміли», тобто виправдали.

Нехай судять по вашим вчинкам, і по ним – про ваші справжні наміри, але знайте, що вільна людина повинна пояснювати щось лише самій собі – своєму розуму і свідомості – і тих небагатьох, у яких є право вимагати пояснення ».

Завжди пам’ятайте, що найголовніше, щоб вас все влаштовувало в собі, в тому, що робите, і ви могли за це відповісти. А засудження і критика, які не враховують ваших аргументів і принижують вас, не заслуговують на увагу.

За матеріалами: Гра в Блог

Поділитися в соц.мережах👇