7 уроків психіатра Віктора Франкла, які допоможуть вибратися з глухого кута

  • Запис опубліковано:12.07.2021
  • Категорія запису:Психологія
You are currently viewing 7 уроків психіатра Віктора Франкла, які допоможуть вибратися з глухого кута

 47,476 Всього,  2 Сьогодні

«Можна відняти у людини все, крім одного: останньої з людських свобод – свободи в будь-яких обставинах вибрати, як до неї поставитися, вибрати свій шлях».

За період Другої світової війни психіатр і письменник Віктор Франкл побував в Освенцімі, Дахау та інших концтаборах. Цей життєвий досвід дозволив йому розвинути у собі особливу психологію життя, яку він виклав у численних книгах, особливо в роботі «Людина в пошуках сенсу».

Франкл є засновником логотерапії

Франкл є засновником логотерапії(інша назва – екзистенціальний аналіз). Цей термін пішов від слова «logos», введеного ще в VI столітті до н.е. Гераклітом Ефеським. Франкл переводить його як «сенс», а його логотерапія – це терапія, зосереджена на сенсі життя. Вона застосовується до людей, які зіткнулися з екзистенційними проблемами і глибокими кризами особистості, викликаними життєвими змінами.

Всі ми деколи стикаємося з ситуаціями, які змушують нас страждати. Але немає ніякої чудодійної формули для швидкого вирішення проблем. Потрібно просто визнати, що біль це невід’ємна частина життя.

Пропонуємо вашій увазі уроки, яким нас вчить Віктор Франкл:

1. Про важливість вибору

Люди, які вміють вирішувати свої проблеми і долати перешкоди, здатні свідомо вибирати собі шлях, незважаючи на те, що відбувається з ними.

«Можна відняти у людини все, крім одного: останньої з людських свобод – свободи в будь-яких обставинах вибрати, як до неї поставитися, вибрати свій шлях», – Віктор Франкл.

2. У житті завжди є сенс

Франкл пише про розпач, як про математичну операцію. Вона схоже на непотрібне страждання. Якщо людина не бачить сенсу в стражданнях, вона може впасти в розпач. Але якщо побачити сенс в неприємності, можна перетворити трагедію в досягнення, як спосіб її подолання.

«Любов до себе – це відправна точка розвитку людини, досить хороброго для того, щоб взяти на себе відповідальність за своє існування», – Віктор Франкл.

3. Ваші вчинки роблять вас краще

Щоб бути краще, ми повинні щодня запитувати себе, хто ми і ким хочемо стати.

«… цінностям ми не можемо навчитися – цінності ми повинні пережити», – Віктор Франкл.

4. Думайте про те, заради кого і заради чого варто жити

У кожного з нас є те, що змушує нас проживати день, що нас мотивує і надає сенсу кожної секунді нашого існування, кожному зробленому нами кроку і кожній виконаній дії.

Якщо ми не в силах змінити ситуацію, завжди можна вибрати своє ставлення до неї. Усередині нас є щось таке, що дозволяє нам змінювати те, як ми себе почуваємо. Усередині кожної людини є сила змінити те, що залежить тільки від неї.

Не має значення, чого ми очікуємо від життя, тому що це, скоріше, життя чогось очікує від нас. Подумайте, що ви даєте цьому життю, і про те, що вона від воно чекає, тому що наше життя випробовує нас постійно. Ми повинні запитати себе, що можна зробити, щоб змінити його, і що ми даруємо цього світу, а потім почати вести себе відповідно.

5. Негаразди і страждання реальні

Погані речі трапляються, і ми повинні це прийняти. Труднощі призводять до появи напруги між тим, що вже досягнуто, і тим, що тільки належить досягти. Ми повинні просто знати, що життя повне випробувань і що нам необхідно боротися за щось гідне і таке, що має сенс.

6. Всі ми незамінні

Якщо ми визнаємо свою незамінність, то наше почуття відповідальності за своє існування зміниться. Людина, яка знає, що від неї щось чекають і що у нього залишилося незакінчена справа, бере на себе відповідальність за це і він знає чому – це сенс його життя.

7. Знайдіть свій сенс

Наше завдання полягає не в тому, щоб знаходити собі розваги і уникати болю, а в тому, щоб знайти сенс свого життя. Навіть в стражданнях.

Ніхто не може поставити себе на ваше місце і страждати замість вас. Тому ваша єдина можливість щось змінити – це попрацювати над своїм підходом до цих страждань. У всіх є своя причина, але часом ми про неї просто не знаємо.

По матеріалу

Поділитися в соц.мережах👇