Чому ми шукаємо любов в неправильних місцях і як перестати це робити

  • Запис опубліковано:11.07.2021
  • Категорія запису:Психологія
You are currently viewing Чому ми шукаємо любов в неправильних місцях і як перестати це робити

 6,024 Всього,  6 Сьогодні

Я сиділа на шкіряному дивані стильного офісу мого психолога. Мої очі були закриті, а долоньки спітніли. Я проходила вже другий курс за рік. У медитативному стані я проживала всі спогади і дозволяла собі їх відчути. Мій мозок робив все за мене: відкривав файли підсвідомості. Спогади і інсайти наповнювали мій мозок і тіло. Кожні кілька секунд я робила глибокий вдих і помічала їх.

Сьогодні я бачила, як краб-відлюдник перебігав від черепашки до мушлі по стежці, яка уособлювала моє життя. Спочатку мушлі підходили йому. Але в міру зростання краба він намагався знайти більш підходяще укриття. Старі мушлі вже не підходили, але краб все одно відчайдушно намагався під ними вміститися.

Озираючись на своє життя, я згадувала свої накриття, в які я забиралася. Я помітила дещо цікаве: я відчувала дисконнект від свого ж досвіду, я відчувала зраду. Я прожила життя, яке наповнилося жалем.

Але сьогодні я нікого не звинувачую. Просто помічаю. Я помічаю чужі накриття, в які я намагалася забратися, підлаштовуючись під інших людей. Але всюди завжди залишалося порожнє місце, яке я не заповнювала, всюди були гострі кути, які кололи мене.

У цих мушлях я шукала відчуттів, які повинна була дати любов: відчуття безпеки, стабільності, цілісності. Проблема в тому, що це не можна було знайти в найближчій мушлі.

А я намагалася пристосуватися, змінюючи себе і тим самим віддаляючись від себе. Ми так іноді робимо, хіба ні? Ми віддаляємося від себе, намагаючись підлаштуватися під місце, якому ми не підходимо. А потім дивуємося, як ми там опинилися.

Але є і якась краса в тому, коли все це усвідомлюєш. Ти починаєш бачити патерни своєї поведінки, з’єднуєш точки і складаєш відсутні пазли, починаєш бачити раніше непомітне. Ти відновлюєш зв’язок з собою, який одного разу втратила. Ти стаєш ближче до себе і так легше знайти в результаті ту парасольку, яка правда тобі підходить.

Коли ми знаходимо розуміння свого минулого, ми можемо бути справжніми. І замість того, щоб продовжувати намагатися ховати свою вразливість, ми можемо досягти свободи через співчуття. Ми можемо жити в мушлі, яка робить нам боляче.

По матеріалу

Поділитися в соц.мережах👇